طراحی غرفه لوکس نمایشگاهی | غرفه سازی لوکس
07
آوریل

طراحی غرفه لوکس نمایشگاهی

امروزه حضور در نمایشگاهها به امری تخصصی تبدیل شده است. شرکتها برای حضور موفق در این رویداد برنامه ریزی دقیق و مدونی میکنند . بدون شک جذابیت و متفاوت بودن طراحی غرفه اولین مرحله جذب بازدیدکنندگان به داخل غرفه است. طراحی غرفه لوکس نمایشگاهی که متفاوتتر از بقیه در سالن است چشم مخاطبین را به سمت خود میکشاند .

غرفه سازی لوکس برای حضور در نمایشگاه

نمایشگاه محل حضور شرکتهای مختلف و کسب و کارهای مختلف است ،سهم شرکت کنندگان در این رویداد به گونه ای است که 90 درصد شرکتها به دلیل عدم آگاهی ، انتخاب و برنامه ریزی نادرست در نمایشگاه بازخورد کیفی مطلوبی را دریافت نمیکنند از طرفی دیگر 10 درصد از شرکت کنندگان برنامه مدون و دقیقی را برای موفقیت و جلب مخاطب در نمایشگاه تنظیم میکنند که با بازخورد مثبتی از بازدیدکنندگان مواجه خواهد بود. ما باید استراتژی و پلنی جذاب و شیک طراحی کنیم که بیشتر در ذهن بازدید کننده بمانیم، حس اعتماد مشتری را جلب کنیم و این امری مهم در بازاریابی و فروش موفق در نمایشگاه است. تجربه ثابت کرده غرفه ای با طراحی خاص و خلاقانه بیشتر در ذهن مخاطبین میماند.

غرفه سازی ترکیبی خلاقانه از هنر ، معماری و صنعت

امروزه طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی به هنری برای نمایش محصولات و برندینگ تبدیل شده است. روحیه انسان همواره قادر به درک زیبایی هاست ، هنر نیز بستری برای ایجاد این زیبایی هاست . فضایی معماری که خلاقانه و با ایده های غرفه سازی مدرن و متنوع طراحی شده در ذهن انسان همانطور نقش میبندد که هر هنر دیگری مانند نقاشی و مجسمه سازی در ذهن انسان بجای میگذارد. نگاه معماری در این حوزه باعث خلق فضاهایی با دکوراسیون مدرن در غالب معرفی شرکت خواهد بود و از طرف دیگر نگاه صنعتی به این مقوله باعث میشود تا کانسپت در نحوه نمایش و تعریف پوششی برای غرفه بصورت صنعتی نیز دیده شود. دید صنعتی به طراحی فرم را ارایه میدهد و این فرم در کنار خلق فضاهای معمارانه تبلور بهتری در ذهن مخاطب ایجاد میکند.

طراحی خاص ؛ نیازمند مشاوره صحیح و ایده پردازی است

اگر برای حضور در نمایشگاه غرفه سازی خاص انتخاب شماست و میخواهید منحصر بفرد دیده شوید ، به این نکته توجه داشته باشید که خاص بودن نیازمند مشاوره و صرف زمان برای رسیدن به کانسپتی ایده آل است. این امر بدان معناست که طراحی و ایده پردازی آنچنان پیش برود که بازخورد مثبت از بازدیدکنندگان را در پی داشته باشد.

طراحی و اجرای غرفه لوکس لزوما هزینه بردار نیست

ایده های غرفه سازی هیچ مرزی ندارند و این هنر طراح است که فضایی هنرمندانه ، خلاق و زیبا ارایه کند. طرحی که بتواند معرف برند و حوزه کاری شرکت باشد را میتوان با عناصری ارزان قیمت و ترکیب آن با هنر به کانسپتی ایده آل رساند. با توجه به هر حوزه فعالیتی میتوانیم متریالها وایده هایی با قیمت پایین در نظر بگیریم تا هزینه ها بسیار کاهش یابد و در عین حال بتوان عرفه ای خاص و لوکس ساخت. به طور مثال هزینه غرفه ای معمولی برای نمایشگاهی اگر 20 میلیون تومان در نظر گرفته شاید فقظ با 5 میلیون تومان هزینه اضافه میتوان غرفه ای کاملا متفاوت و لوکس ارایه داد. یعنی با 25 میلیون ، متریال و دکوراسیونی متفاوت و خاص خواهیم داشت که هم بر جذابیت و جلب مخاطبین به داخل غرفه اضافه میکند و هم تاثیر بیشتری در بازاربابی و فروش خواهد داشت.

ایده ه ای برای غرفه سازی لوکس در نمایشگاه | غرفه سازی لوکس با متریال چوب
ایده ه ای برای طراحی غرفه سازی لوکس در نمایشگاه | غرفه سازی لوکس با متریال چوب | غرفه سازی آشیان

متریال های یک غرفه لوکس و لاکچری

علاوه بر به کارگیری خلاقیت و ابتکار در خاص و شکیل بودن غرفه ، متریالی که در غرفه سازی لوکس مورد استفاده قرار میگیرد متفاوت تر از غرفه های دیگر است.نگاه صنعت غرفه سازی و طراحی همواره مفهموی به آینده را باید ایجاد نماید.متریالی که در غرفه استفاده میشود در تفسیر برند و نوع خدمات شرکت باید همخوانی و تناسب داشته باشد. این امری مهم برای برقراری ارتباط صحیح با مشتریان خواهد بود.در غرفه سازی لوکس همواره باید سعی در اسفاده از متریالهای بروز و مدرن برای تاثیرگذازی بیشتر استفاده نمود. این از جمله متریالهایی که در ساخت غرفه نمایشگاهی لوکس استفاده میشود میتوان به نمونه های زیر اشاره کرد :

برخی از متریالهای رایج در ساخت غرفه لوکس :


1-چوب روس طبیعی (ترموود) و ام دی اف
2- کفسازی با موکت درجه یک پالاز ، پارکت ترکیه ای
3-استفاده از نورپردازی تکنیکال
4-پوشش رنگ اکرولیک
5-پوشش کاغذ دیواری برای دیوارها
6-استفاده از چاپ بکلیت برای لایت باکس
7-نصب لوگو و نوشته های پلکسی و چلنیوم
8-استفاده از چاپ وینیل برای پوشش دیوارها
9-استفاده از شیشه و آینه کاری

نقش دکوراسیون لوکس در غرفه سازی :

یکی از مهمترین عوامل شاخص شدن غرفه در نمایشگاه استفاده از تجهیزات لوکس نمایشگاهی در کنار دکوراسیون مدرن و شیک است زیراکه این امر باعث ایجاد حس ارزشمند بودن به مخاطبین میشود. مبلمان مدرن و لوکس در کنار بهترین و بروزترین تجهیزات صمعی و بصری بهتر در ذهن مخاطب نقش میبندد و ارتباط بهتر و موفق تری نیز به همراه دارد.دکوراسیون هم به مانند طراحی باید برگرفته از ساختار شرکت باشد و چیدمان و دکواسیون یک شرکت دارویی با دکور یک شرکت فعال در حوزه صنعت نفت متفاوت است.

انواع دکوراسیون و تجهیزات لوکس در چیدمان غرفه :

1-مبلمان چرمی سفید به همراه میز جلو مبلی
2-صندلی پایه ایفلی چوبی
3-میز چوبی طراحی شده
4-لوستر و آویزهای مدرن
5-گلدان و گل آرایی طبیعی
6-اجرای گرین وال
7-سازه های فلزی آبکاری شده

معماری پناهگاه است ، معماری لوکس ، طراحی فضایی است که در آن مکان ، نوازش ، تعالی و یا تحریک افراد در آن فضا ایجاد شود.

فیلیپ جانسون https://www.archdaily.com/398631/happy-107th-birthday-philip-johnson

تفاوت غرفه لوکس با غرفه ساده نمایشگاهی

اجرای غرفه لوکس در نمایشگاه از ابتدا متفاوت است .از نوع کفسازی و استفاده از نوع پارکت گرفته تا پوشش دیوارها و حتی نوع نوشته های غرفه. معمولا کف غرفه های لوکس را از موکت پرز بلند و یا پارکت ترک درجه یک استفاده میکنند. این به این منظور است که بازدیدکننده در همان بدو ورود قدم در فضایی متفاوتتر از بقیه غرفه ها میگذارد. فضایی جذاب با دکوراسیونی لوکس و شیک حس مخاطب را درگیر میکند و در مقابل با غرفه های معمولی وعرف نمایشگاه جذابیت بیشتری خواهد داشت.غرفه های معمولی عمدتا دارای کفسازی و دیوارهای شبیه به هم و دکوراسیونی ساده و نمایشگاهی را دربرمیگرد. به طوری که ما در غرفه لوکس بازدید کننده را در فضایی مدرن و شیک فروشگاهی و یا اداری قرار میدهیم.

نقش مهارت‌های فنی و تخصصی در ساخت غرفه

پروژه غرفه سازی لوکس زمانی محقق میگردد که اجرای دقیق و بدون نقص داشته باشد. به مانند تمام فعالیتهای معماری ، دکوراسیون داخلی و ساخت و ساز استفاده از متخصصین و نیروهای کارآزموده است که پروژه میتواند زیبا و شکیل جلوه کند. حضور در فضایی زیبا و با کیفیت ساخت بالا به بازدیدکننده حس اعتماد و اطمینان میدهد. غرفه سازی آشیان با در اختیار داشتن آتلیه طراحی متشکل از مهندسین معماری و دانش طراحی صنعتی و همینطور نیروهای متخصص اجرایی بهترینهارا برای نمایش هرچه بهتر برند ،خدمات و محصولات شما در نظر دارند. با ما در تماس باشید…

برای مشاهده گالری غرفه سازی آشیان اینجا را ببینید