طراحی و ساخت کانتر فروشگاهی | طراحی پیشخوان مرکز خرید | غرفه سازی آشیان
08
مه

طراحی و ساخت کانتر فروشگاهی

یکی از مهمترین فضاهای هر فروشگاه ها و مراکز خرید تجاری بخش پیشخوان یا کانتر فروشگاهی آن است. ممکن است انتخاب کانتر فروشگاهی سخت تر از آن چیزی باشد که در فکر شماست.استانداردهای فنی ، ارتفاع کانتر ، نحوه قفسه بندی ، رنگ بندی و نورپردازی تنها بخشی از ملاحظاتی است که در طراحی کانتر فروشگاهی به آن باید توجه کرد. برای انتخاب صحیح و تصمیم برای سفارش طراحی و ساخت کانتر فروشگاهی با ما همراه باشید.

اجزای کانتر فروشگاهی یا میز پیشخوان

باتوجه به نوع خدمات مشاغل ، اجزا و فضاهای در نظر گرفته برای هر کانتر متفاوت است . مهمترین فضاهایی که برای طراحی کانتر فروشگاهی در نظر میگیریم عبارتند از :

 • محل قرار گیری صندوق فروش
 • محل قرار گیری رایانه
 • تعبیه ویترین محصولات
 • کمد و کشو جهت نگه داری وسایل

انواع کانتر فروشگاهی

 • کانتر فروشگاهی یک طرفه یا تخت
 • کانتر فروشگاهی دوطرفه ( L شکل)
 • کانتر فروشگاهی سه طرفه ( U شکل)
 • کانتر فروشگاهی گرد و منحنی
طراحی و ساخت کانتر فروشگاهی شنل | ساخت پیشخوان محصولات آرایشی | غرفه سازی آشیان
طراحی و ساخت کانتر فروشگاهی شنل | ساخت پیشخوان محصولات آرایشی | غرفه سازی آشیان

کانتر فروشگاهی یک طرفه یا تخت

در فضاهایی که فضای پیشخوان در یک طرف قرار دارد میتوان از کانتر یک طرفه یا تخت استفاده کرد. ساده ترین نوع پیشخوان فروشگاهی که در طراحی آن میتوان بر حسب فضای موجود طول کانتر را تغییر داد.
تعبیه محل قرارگیری صندوق، رایانه ، وسایل بسته بندی بر روی پیشخوان تر نکات قابل توجه هستند.
همچنین طراحی درست و زیبای پیشخوان یا کانتر فروشگاهی در نظر مشتری تاثیر گذار است.

کانتر فروشگاهی دوطرفه ( L شکل)

اگر در فضای تجاری شما استفاده از فضای فروشنده در گوشه ها میسر باشد میتوان از پیشخوان دوطرفه یا L شکل استفاده کرد. تخصیص اجزای پیشخوان در این نوع کانتر به راحتی امکان پذیر است.
میتوان صندوق فروش و رایانه را در یک سمت پیشخوان طراحی کرد و در سمت دیگر ویترین و قفسه بندی.

کانتر فروشگاهی سه طرفه ( U شکل)

در برخی از فروشگاههای بزرگ استفاده از فضای فروش در مرکز فروشگاه بهترین انتخاب میتواند باشد،
زیرا دسترسی مشتریان به این بخش راحتتر بوده و دید بهتری نیز به دیگر فضاها دارد.
طراحی کانتر سه طرفه یا U شکل انتخاب بسیار مناسبی برای چنین فضاهایی است.

کانتر فروشگاهی گرد و منحنی

در برخی از فضاهای فروشگاهی و تجاری ، طراحی کانتر فروشگاهی را با توجه به نوع طراحی آن فضا و دکوراسیون به صورت گرد و منحنی در نظر میگیریم. توجه نمایید که مدت زمان ساخت و مونتاژ پیشخوان های گرد و منحنی بیشتر از دیگر سازه هاست . اما زیبایی و جذابیت بسیار زیادی نزد مشتریان دارد. جنس بدنه کانترهای گرد از mdf با ضخامت 6 میل و 3 میل استفاده میشود که برای خم کردن و گوشه های منحنی کانتر یا پیشخوان کاربرد زیادی دارد.

طراحی و ساخت کانتر فروشگاه | غرفه سازی آشیان
طراحی و ساخت کانتر فروشگاه | غرفه سازی آشیان

طراحی کانتر فروشگاهی

طراحی کانتر فروشگاهی با توجه به نحوه خدمات شما در ارتباط است. نوع خدمات در مشاغل حوزه های مختلف متفاوت بوده بنابراین طراحی کانتر فروشگاهی نیز متفاوت خواهد بود. اندازه پیشخوان فروشگاه ، رنگ آن ، حتی ارتفاع آن ، نقش مهمی در بازخورد مشتری قبل از ترک فروشگاه شما دارد. اکثر پیشخوان های فروشگاهها 920 میلی متر ارتفاع دارند ، زیرا با در نظر گرفتن ارگونومی بهترین فضا را جهت ارتباط صحیح با مشتریان بوجود می آورد. عمق استاندارد کانتر فروشگاهی 600 میلی متر است و طول آن به اندازه مغازه یا کلینیک بستگی دارد.

علاوه بر رعایت استانداردهای فنی ، طراحی پیشخوان فروشگاه میبایست با توجه به حوزه فعالیت شما باشد. استفاده از نوآوری و خلاقیت در ارائه طرحهای خاص میتواند به برندینگ شما و نحوه ارتباطتان با مشتریان اثر مثبت بگذارد.


کاربردیترین سبکهای طراحی کانتر در فروشگاه ها به دسته های زیر تقسیم میشود :

 • کانتر فروشگاه مواد غذایی
 • کانترهای آرایشی و بهداشتی
 • کانترهای فست فود
 • کانتر ساعت و جواهرات
 • کانتر خرده فروشی
 • کانتر یا استند موبایل

طراحی کانتر فروشگاه مواد غذایی

کانتر فروشگاههای مواد غذایی معمولا فضایی را جهت قفسه بندی و ویترین محصولات در نظر میگیرند. محل این قفسه ها در سمتی از کانتر که نمایش بهتری دارد باید تعبیه شود. همچنین ارتفاع قفسه بندی نیز باید متناسب با ابعاد محصولات در نظر گرفته شود.
به عنوان محافظت و نمایش بهتر محصولات ساخت ویترین ها با شیشه انجام میگیرد.

طراحی کانترهای آرایشی و بهداشتی

در طراحی و ساخت کانتر های آرایشی و بهداشتی ، علاوه بر رعایت استانداردهای لازم جهت قفسه بندی و ویترین مناسب محصولات آرایشی که اغلب ریز و کوچک هستند میتوان از ایده های جذاب برای نمایش خاص و همینطور رنگ بنذی های شارپ و جذاب برای جلب مشتریان استفاده کرد.
برای طراحی ویترین کانترهای آرایشی وبهداشتی نیز شیشه و قفل برای قفسه بندی استفاده میشود.

طراحی کانترهای فست فود

فضای کانتر فست فود به گونه ای طراحی میگردد که بتوان برخی تجهیزات صنعتی فست فود را روی آن جانمایی کرد.تعبیه تجهیزاتی مثل شوتینگ ها ، گرمکن یا انواع بنماری در ارتفاع و ابعاد مناسب نیازمند دانش طراحی در زمینه دکوراسیون فست فود و رستوران است.
اغلب در متریال ساخت کانتر فست فود از استیل بیشتر استفاده میشود ، خصوصا برای سطح روی کار .
استیل برای انجام نظافت روزانه تجهیزات مقاومت بالایی دارد و ماندگاری کانتر فست فود شما را بیشتر میکند.

طراحی کانتر ساعت و جواهرات

مهمترین عامل در طراحی کانتر ساعت و جواهرات علاوه بر حفظ ظاهر لوکس نمایش ، استفاده از تجهیزات ایمنی در حفظ امنیت طراحی کانتر و پیشخوان جواهرات یا ساعت هاست.
طراحی کانتر جواهرات و کانتر ساعت باید به گونه ای باشد که نورپردازی صحیح با شدت کافی روی محصولات صورت گیرد تا برای تک تک محصولات و برند شما بر دید مشتریان تاثیر مثبت بگذارد.

طراحی استند موبایل

یکی از راههای نمایش و معرفی جدیدترین محصولات شرکت های سازنده گوشی تلفن همراه استفاده از استند موبایل است. امروزه در مراکز خرید بزرگ و مارکتهای معتبر برندهای مختلف گوشی های موبایل نیز از کانتر و یا استند موبایل جهت معرفی محصولات به مشتریان استفاده میکنند.
در طراحی استند موبایل به ابعاد میز پیشخوان باید دقت داشت ، همینطور نمایش برند تلفن همراه ورعایت رنگ بندی صحیح برند محصول مورد نظر.
معمولا در ساخت استند برند سامسونگ از تم رنگبندی آبی ، مشکی و سفید به همراه نورمخفی استفاده میشود.
و یا در طراحی استند محصولات اپل از چوب به همراه غالب رنگ سفید استفاده میشود.
رعایت رنگبندی در مرفی برند نقش بسیار زیادی دارد، به طور مثال رنگبندی استند موبایل سامسونگ میبایست معرف تکنولوژی باشد و همینطور رنگبندی استند موبایل آپل معرف مدرنیته و آرامش.

طراحی و ساخت کانتر فروشگاه مواد غذایی | طراحی کانتر مرکز خرید | غرفه سازی آشیان
طراحی و ساخت کانتر فروشگاه مواد غذایی | طراحی کانتر مرکز خرید | غرفه سازی آشیان

ساخت کانتر فروشگاهی

متریال به کار گرفته شده در ساخت کانترهای فروشگاهی به مانند تمامی مواد و متریالی که در دکوراسیون فضاهای تجاری استفاده میشود اکثرا ترکیبی از چوب طبیعی ، mdf ، فلز و شیشه است. ساخت کانتر فروشگاهی در کارگاه آشیان انجام میگیرد و پس از اتمام بصورت وکیوم به محل فروشگاه مورد نظر ارسال و نصب میگردد.

سفارش طراحی و اجرای کانتر فروشگاهی

اگر در طراحی و ساخت کانتر فروشگاهی یا نمایشگاهی خود به مشاوره و طراحی رایگان نیاز دارید ، کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید .طی جلسه ای حضوری جهت بازدید ، برداشت ابعاد و نکات فنی در محل حاضر میشویم ، این کار برای شما هیچ هزینه ای ندارد ، سپس طی 2 الی 3 روز کاری طرح اولیه کانتر فروشگاهی به شما ارائه میگردد.لازم به ذکر است که برای سهولت انتخاب طرح ، میتوانید با انتخاب نوع کانتر مدنظر خود از کاتالوگ محصولات و کانترهای فروشگاهی ما مدل پیشخوان مد نظر خود را سفارش دهید.
ساخت کانتر فروشگاهی شما توسط تیم آشیان حدود حداکثر یک هفته زمان میبرد.
پس از طی زمان ساخت ، حمل و نقل کانتر شما انجام شده و به همراه کارشناسان فنی جهت مونتاژ و نصب آن بصورت رایگان به فروشگاه شما اعزام میشوند.